آشنایی با انواع تاتو و نمونه های مختلف آن

انواع تاتو

تاتوی بدن را می توان در طرح های مختلف و بر روی قسمت های مختلف بدن ایجاد کرد انواع تاتوی بدن به رنگ های قهوه ای ، سبز ، مشکی ، قرمز، زرد و آبی طرفدار دارد.
در ایران انواع تاتو بدن با طرح هایی به رنگ قهوه ای ، سبز و مشکی مورد استقبال قرار گرفته است اما تاتوهایی با رنگ های قرمز ، زرد ، نقره ای و سفید و آبی هم طرفداران خاص خود را دارد. با دستگاه تاتو بدن و رنگ های شیمیایی می توانید هر طرح دلخواهی را به هر سبکی که دوست دارید در هر قسمت از پوست بدن مانند کتف ، کنار صورت ، بازو ، مچ دست و پا ، روی ساعد دست و هر نقطه دیگری از بدن ایجاد کنید . امروزه تاتو ابرو ، لب ، چشم در بین خانم ها و قسمت هایی از دست در بین آقایان طرفدار زیادی پیدا کرده است.

انواع تاتو بدن و خالکوبی چیست؟

خالکوبی که امروزه نام آن تاتو است طرح هایی است که با سوزن و جوهر روی پوست بدن در قسمت هایی مانند دست ، ران ،ساق پا ،صورت و روی سینه و هر قسمتی دلخواهی طراحی می شود انواع تاتو بدن هم دائمی دارد و هم موقت.
برای اینکه نقش تاتو به طور دائمی روی پوست بماند در طراحی سوزن را تا لایه دوم پوست به نام درم فرو می برند و جوهر در این لایه از پوست نفوذ می کند و به طور دائمی روی پوست می ماند اما در لایه های اول پوست انجام شود پس از مدت کوتاهی کم رنگ می شود و یا به طور کامل از بین می رود .
قبل از تاتو و انتخاب تاتو به عنوان یک شغل طرح تاتو و سبک کاری خود را انتخاب کنید.

انواع تاتو بدن و طرح‌های آن

امروزه تاتو به یک کار تخصصی تبدیل شده است و مشتریان طرح ها و سبک های مختلفی را برای اجرا سفارش می دهند و در صورت تمایل میتوانید در کلاس‌های آموزش تاتو شرکت کنید.

نمونه ای از این طرح‌ها و سبک‌ها عبارتند از:  تاتو تریبال به معنای قبیله و همچنین پلینزیان به معنی جزیره‌های پلینزی نمونه ای از طرح‌های قدیمی تاتو هستند که یک شکل هنری و معنوی بوده و برای اجرای آنها لازم است تا قسمتی از بدن با جوهر مشکی پوشانده شده و در هر گوشه ای از این ناحیه خالکوبی با معنای خاصی نقش بسته شود، این نقش در کل جهان شناخته شده می‌باشد.

زیباترین طرح خالکوبی در بدن

نمونه کار دوره آموزش تاتو بدن (8)-min

طرح ژاپنی سنتی یکی دیگر از طرح‌های تاتو است که به یرزومی شهرت دارد، این طرح در بین انواع تاتو بدن تقریبا طرح سختی بوده و باید قسمت زیادی از بدن مانند بالای کمر را پوشش دهد و هیچگاه نباید طرح پایین تر از کمر کشیده شود.در طرح ژاپنی سنتی لازم است تا طرح گل‌های خاص و حیوانات عجیب به معنی مختلف بر روی بدن طراحی شود.یکی دیگر از طرح‌های تاتو که قدیمی ترین طرح در سبک غربی می‌باشد طرح آمریکایی سنتی است که به صورت طرح‌هایی دو بعدی همراه با خط‌های ضخیم و البته رنگ‌های جذاب و جیغ اجرا می‌شود.معمولا در این طرح نمادهایی از عقاب، گل رز، جمجمه و همچنین خرگوش و دزد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع تاتو بدن و نمونه‌های مختلف آن

یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها در ایران سبک گری واش یا همان سیاه و سفید است که بیشتر در قسمت‌های مختلف بدن مانند ران، کتف، روی سینه و خصوصا بازو به رنگ مشکی و یا خاکستری مورد استفاده قرار می‌گیرد.معمولا ایرانیان خیلی به طرح پرداز نقطه ای علاقه دارند.این طرح به صورت سایه و روشن است که مناطق تیره با تراکم زیاد نقطه و همچنین قسمت‌های روشن با تراکم بسیار کم نشان داده می‌شود.البته طرح‌های دیگری مانند طرح آبرنگ، طرح ماندالا، سیاه کاری و بسیاری طرحی‌های دیگری وجود دارد.

طرح تاتو چه معنی و مفهومی دارد؟

یکی از طرح های زیبا برای تاتو طرح پروانه می باشد که معنی آن تولد دوباره ، معنویت ، عشق و تحول و عناصر طبیعی است .
طرح سنجاقک : نشانه شجاعت و شادی است.
طرح گربه : نشانه مرگ ، جادو و توجه است.
طرح خنجر : نماد انتقام ، خاطره و خیانت است.
طرح اژدها : نماد عقل و هوش و خوشبختی می باشد.
طرح گرگ : نماد وفاداری ، استقامت و قدرت است.
طرح مرغ مگس خوار : نماد زندگی ، عشق و آزادی است.
طرح پرنده : نماد ارزش های خانوادگی و خوشبختی و لذت از زندگی می باشد.
طرح لنگر : نماد قدرت و ثبات و پایداری است.
خیلی از افراد دوست دارند تا تاتو و خالکوبی را یاد بگیرند و به عنوان یک شغل آن را انتخاب می کنند اگر دوست دارید دوره آموزش تاتو بدن را یاد بگیرید می توانید اطلاعات کلاس های آموزشی ما را در سایتمان مشاهده کنید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید