مدرک بین المللی تاتو

با پیشرفت تکنولوژی، تاتو صرفا به طراحی بدن محدود نمی شود، بلکه از آن برای زیبایی و حتی درمان استفاده میشود. اگر شما هم به این شغل علاقه مند بوده و به دنبال اخذ مدرک بین المللی تاتو هستید، با ما همراه باشید. برای اخذ مدرک بین المللی تاتو، در ابتدا باید در نظر بگیرید که در چه رشته ای می خواهید مدرک را کسب کنید. در کشور ایران امکان برای اخذ مدرک بین المللی تاتو بدن و رشته های آرایش دائم مانند میکروپیگمنشن و میکروبلیدینگ، راه های زیادی وجود دارد. همچنین برای گرفتن مدرک بین المللی تاتو بدن می توانید با صرف هزینه، در کلاس های آنلاین آموزشگاه های خارجی از طریق وبسایت ثبت نام نموده و دوره های کارآموزی را پشت سر بگذرانید.

مدرک بین المللی تاتو

اخذ مدرک بین المللی تاتو

 نخستین قدم برای یادگیری تاتو و اخذ مدرک بین المللی تاتو در ایران، پیدا کردن یک آموزشگاه تخصصی است. شما میتوانید با رجوع به یک موسسه و گرفتن مشاوره، آموزشگاه مناسب برای آموزش را پیدا کنید. خصوصیات یک آموزشگاه خوب عبارت است از:

 • داشتن اساتید حرفه ای: استاد شما باید نمونه کار بی نقص و البته مشتریان راضی داشته باشد. داشتن مدرک مربیگری ضروری است.
 • ابزارآلات: استفاده از ابزار و ادوات مورد نیاز آموزش و آموزش صحیح آنها به کارآموز بسیار مهم است. کارآموز باید تمام دستگاه-ها و ابزار جزئی کار را بشناسد و در صورت بروز مشکل، بتواند آن را حل کند.
 • رعایت اصول تمرین: استاد باید زمان زیادی را صرف تمرین دادن به شما کند و شما را به چالش بکشد. استفاده از مدل در ابتدای آموزش غلط بوده و باید ابتدا نحوه طراحی اصولی و سپس تمرین روی پوست مصنوعی را به شما آموزش دهد.
 • رعایت اصول بهداشتی: پوست بستر کار تاتوکار است، در نتیجه اگر اصول بهداشتی به شما آموزش داده نشود، خطر انواع مشکلات پوستی در کمین است. همچنین رعایت بهداشت برای ایجاد یک کار زیبا حائز اهمیت است.

در رشته های آرایش دائم همانطور که ذکر شد در رشته های میکروپیگمنشن و میکروبلیدینگ دوره های فنی و حرفه ای برگزار می گردد و دارای مدرک بین المللی تاتو است. جزئیات این رشته ها شامل ابرو و هاشور، تاتو و سایه لب، میکروپیگمنشن چشم، اسکالپ سر، ترمیم و ریموو تاتو می باشد. قبل از ثبت نام این دوره ها به کارآموز پیشنهاد میگردد تا در دوره های متعادل سازی صورت و پیرایش ابرو شرکت کرده و به آنها آشنایی داشته باشند. ابزار آلات مورد نیاز شما برای شرکت در دورههای آموزشی بسته به اینکه در دوره های تاتو صورت هستید و یا بدن کمی متفاوت است اما دستگاه تفنگ تاتو و میکروپیگمنشن ضروری است. همچنین رنگ تمرینی باید خریداری کرده و روی پوست مصنوعی تمرین کنید. همچنین خرید قلم بلید نیز توصیه می گردد.

مهاجرت با مدرک بین المللی تاتو

تاتو بدن در همه جای دنیا هر روز محبوب تر می شود و این نیاز به تاتو آرتیست ها را در سرتاسر دنیا بسیار بیشتر کرده است. کشورهای زیادی مانند کانادا، آمریکا، آلمان، فرانسه و ترکیه نیاز به تاتو آرتیست دارند که این امر مهاجرت را بسیار راحت تر می کند. برای کسب اطلاع در مورد درآمد یک تاتوآرتیست در کشورهای مختلف به لینک زیر بروید:

درآمد تاتو آرتیست

مباحثی که برای مدرک بین المللی تاتو آموزش داده می شود

 • بهداشت فردی و شناخت عوامل ایجاد بیماری
 • شناخت عمق مناسب نفوذ رنگ در پوست
 • ریموو تاتو و باید ونبایدهای آن
 • شناخت ابزار ها و وسایل کار، برند شناسی و روش استفاده از دستگاه ها و محصولات مختلف
 • طراحی اولیه هاشور ابرو و شناخت آناتومی چهره
 • اصول قرینه سازی
 • آموزش ترکیب رنگ و جوهر
 • شناخت پوست و لایه های آن
 • اصول مشاوره به مشتری
 • آشنایی با ممنوعیت ها و نحوه برخورد با مشتری حین کار
 • نحوه حرکت صحیح دست
 • نحوه انجام میکروپیگمنشن به سبک سایه و هاشور
 • نحوه کار با قلم میکروبلیدینگ
 • ترمیم تاتو و کار روی تاتوهای قدیمی
 • خنثی سازی رنگ
 • انجام هاشور طبیعی 

آموزشگاه های آموزش تاتو بدن در سه بخش پایه، تخصصی  و فوق تخصصی کارآموز می پذیرند.  پس از سپری کردن دوره نظری و عملی، در امتحانات هماهنگ یا انلاین اداره فنی و حرفه ای شرکت می کنید. امتحانات نیز به دو صورت عملی و نظری بوده و سپس مدرک شما به صورت الکتریکی صادر می شود.  این مدرک برای شما منافع بسیاری نیز در پی دارد، زیرا یکی از گواهینامه های موثق در سطح بین المللی بوده و باید تمدید شود. منافعی که به شماا ز طریق این مدرک خواهد رسید عبارتند از:

 • جذب فوری شما در آرایشگاه ها و سالن های تاتو
 • شانس جانشینی این مدرک با مدرک دانشگاهی به عنوان مدرک معادل
 • امکان ترجمه رسمی این مدرک برای ویزای مهاجرت و کار
 • دریافت وام خود اشتغالی
 • شانس تبدیل شدن شما به مربی و احتمال آموزش  در مراکز و تربیت کارآموز
 • دریافت جواز کسب

این مدرک به دلیل داشتن کد آموزشگاه مربوطه قابل استناد است و مدرک بین المللی تاتو در بیش از 186 کشور در دنیا محسوب می شود. اما برای مهاجرت به کشور های دیگر، به شما پیشنهاد می گردد برای اخذ مدرک بین المللی تاتو، به آموزشگاه های تخصصی آن کشور به صورت آنلاین مراجعه کرده و با ضمیمه کردن این مدرک، در امتحانات شرکت کرده و مدرک مورد قبول آن کشور را اخذ کنید.  عمده ترین کشور هایی که در حیطه تاتو پذیرنده هستند استرالیا و کانادا هستند.

بهترین آکادمی های اخذ مدرک بین المللی تاتو در جهان

 • مدرسه تاتو نیویورک و فلوریدا
 • مدرسه تاتو بانکوک
 • آکادمی رسمی تاتو انگلستان
 • آکادمی رسمی تاتو استرالیا
 • دانشگاه رسمی تاتو در تایلند
 • آکادمی رسمی تاتو در تورنتو

آموزشگاه های تدریس خارجی بر حفظ کیفیت کار و اصول بهداشتی اصرار دارند. تمامی اساتید و مربیان بالای سه سال مطالعه داشته و بالای ده سال سابقه کاری نیاز دارند. آنها سعی دارند که کارآموز یک تاتو ایمن و تمیز را به نمایش بگذارد. نحوه مونتاژ کردن دستگاه تاتو، تمیز کردن و برطرف کردن مشکلات آن از دوره های پایه محسوب می شود. طراحی تاتو برای تاتوکاران در خارج یک چالش جدی است، زیرا به دلیل قوانین مالکیت و کپی رایت، استفاده از طرح های دیگران غیرقانونی بوده و در صورت مشاهده مدرک شما باطل می گردد. در نتیجه، افراد برای طراحی بسیار وقت گذاشته و دوره های طراحی  و نقاشی و اصول خط را می آموزند. مدت دوره های آموزشی در خارج از کشور یک تا دو سال است.

هیئت بین المللی پزشکی و جراحی (IBMS)  نیز دوره هایی تخصصی برگزار می کند که در آن بیماری هایی که از خون قابل انتقال می باشد و همینطور بیماری های پوستی را تدریس می کند. بعد از گذراندن این دوره، هنرمندان و کارآموزان تاتو، می توانند به راحتی مدرک بین المللی این دوره را دریافت نموده و از طریق آن مجوز کار کسب کنند. با گرفتن این مدرک  نشانگر این خواهد بود شما از لحاظ بهداشتی پایبند هستید و اگر مشتریان حساس اسم شما را در لیست عضویت IBMS جستجو کنند، حتما به شما رجوع خواهند کرد. زیرا این مدرک نشان دهنده این است که شما در استاندارد های ایمنی فراتر رفته اید. همچنین این موسسه با دادن نشانی به نام پلاک IBMS ، به مشتریان این اجازه را می دهد که در این سایت نمونه کار ها، دستاورد ها و طراحی های شما را ببینند و این موضوع خود یک تبلیغ حرفه ای برای شغل شما خواهد بود.

در نیویورک، مجوز تاتو برای یک تاتو کار مورد نیاز است زیرا که این موضوع از نظر کنترل و جلوگیری بیماری های عفونی در این شهر حائز اهمیت است. برای دریافت این مجوز فرد باید یک دوره سه ساعته کنترل عفونت را که توسط آکادمی سلامت و بهداشت برگزار می شود را با موفقیت بگذراند. درخواست مجوز و ثبت نام در این دوره ها باید همزمان انجام شود و بعد از دوره، این مدرک برای او ارسال می گردد.

اخذ مدرک بین المللی تاتو در ایران

همانطور که ذکر شد مدرک بین المللی تاتو هم در ایران و هم در کشور های دیگر قابل کسب است. هرچند در ایران آموزش های ارائه شده توسط موسسات متفاوت تر از آموزشگاه های خارجی می باشد. مراحل گرفتن مدرک در ایران کوتاه  تر، بدون سبک و طراحی بوده و از اصول بهداشتی پایین تری پیروی میکند؛ اما از لحاظ هزینه باید در نظر داشته باشید که کارآموزی حتی از طریق کلاس های آنلاین بسیار هنگفت است. بازار تاتو بسیار پول ساز بوده و هرروز دستخوش پیشرفت و متد های جدید قرار می گیرد. پس بروز نگه داشتن مدرک شما و سوق دادن خودتان به سوی پیشرفت برای راضی نگه داشن مشتریان شما یک امر حیاتی است. پیشنهاد  ما به شما این است که اگر قصد مهاجرت ندارید، مدرک فنی و حرفه ای بسیار موثر خواهد بود، چه بسا که بسیاری از تاتو کاران در حال حاضر بدون مدرک در حال کار هستند. این مدرک برای شما منافع بسیاری خواهد داشت و برای شما یک شغل رسمی ایجاد خواهد کرد، حتی اگر تاتو کار مستقل یا دارای سالن خود باشید. اما اگر قصد مهاجرت دارید، بازهم این مدرک می¬تواند کمکی به شما برای مهاجرت بوده و در خارج از کشور کلاس های مورد نظر را کوتاه تر بگذرانید یا صرفا مستقیم در امتحانات شرکت کنید و بعدا به گرفتن مدارک بهداشتی لازم بپردازید. برای اخذ مدرک بین المللی تاتو با آکادمی آموزش تاتو تماس بگیرید.

مدرک بین المللی تاتو بدن

تاریخ تاتو

دنیای تاتو دستخوش تغییرات اساسی شد که درک فرهنگی انبوه از این عمل را تغییر داد. شاید ده سال پیش تاتو مربوط به افراد بدنام بود، اما امروز تاتو به یکی از خدمات لوکس تبدیل شده و افرادی پیدا می شوند که حاضرند از قاره ای به قاره دیگر سفر کرده تا یک تاتو بی نقص روی پوست خود داشته باشند.

سنت و احترام به سنت ها در صنعت تاتو بسیار مهم است . مهم نیست که چه نوع کارآموزی هستید، همیشه در مورد اهمیت و قدمت تاتو باید اطلاعات کافی داشته باشید. سبک های تاتو را بشناسید و در یادگیری آنها کوشا باشید. در سال های اخیر استودیو و اکادمی  های تاتو چند برابر شده اند. در ایران آموزشگاه های فنی و حرفه ای  اقدام به برگزاری کلاس کرده و از مربیان برجسته دعوت کرده تا دوره های آموزشی را برگزار کنند و مدرک اخذ شده در 186 کشور دنیا اعتبار دارد. در کلاس و دوره هایی که برای مدرک بین المللی تاتو در کشور های دیگر برگزار می شود، به شما از ابتدای کار طراحی و نقاشی، بازاریابی و بازار کار، از تاریخچه تاتو تا به امروز، تکنیک ها و استفاده از ابزار و بهداشت و اصول پوست توسظ استادان برجسته به شما آموزش داده می-شود.

دیدگاهتان را بنویسید